Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
283 posty 0 komentarzy

Widz i uczestnik

Marek Migalski - Doktor politologii, eurodeputowany, wiceprezes PJN

Polskę trzeba podzielić - jak kiedyś Niemcy i Koreę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ktoś to musiał wreszcie zaproponować - musimy podzielić Polskę na dwie. Jak zrobiono to kiedyś z Niemcami czy Koreą. To jedyne sensowne rozwiązanie.

Jeśli szef rządu deklaruje, że nie jest w stanie żyć w jednym kraju z liderem opozycji, a ów lider opozycji oskarża premiera o współudział w zabójstwie jego brata, to chyba jest jasne, że tak dalej być nie może. Co więcej, obaj ci politycy mają poparcie około 70-75 % społeczeństwa. Owi wyborcy wierzą im - jednego widzą jako gwaranta zakorzenienia naszego kraju na Zachodzie, drugiego jako zbawcę Polski. Jednocześnie owi wyborcy postrzegają przedstawicieli partii przeciwnej jako, juz to zdrajców i agentów Moskwy (tudzież Berlina), już to jako świrów, szaleńców i wariatów gotowych podpalić Polskę.

 
Przyznajmy się wreszcie do tego, że ów podział pogłębia się i nie sposób go zasypać. Tak dalej żyć się nie da i nie należy. Jeśli w małżeństwie dochodzi do rękoczynów, kłamstwa, oszukiwania się, oskarżeń o zdradę i nielojalność; jeśli jedynym uczuciem jest nienawiść i pogarda; jeśli nic juz nikogo nie łączy - wówczas naturalnym rozwiązaniem jest rozwód. Musimy wyciągnąć podobne wnioski także w odniesieniu do naszej polityki - jeśli Tusk i Kaczyński nie potrafią żyć w jednym państwie, ich elektoraty się nienawidzą i oskarżają wzajemnie o hamowanie rozwoju Polski, a szanse na pogodzenie są zerowe, jedynym logicznym rozwiązaniem jest podział kraju.
 
Trzeba będzie po prostu państwo podzielić według linii biegnącej od Suwałk do Wałbrzycha: to, co na północny zachód od tej linii - należeć będzie do PO, co na południowy wschód - do PiS. Premierem Polski Zachodniej zostanie Tusk, prezydentem Komorowski. Będą mogli się od razu wcielić do Niemiec jako wielki, siedemnasty land. Niesiołowski zostanie szefem MON, Graś będzie wreszcie mógł zatrudnić się na pełny etat u jakiegoś Niemca, a Sikorski realizować swoja politykę piastowską. Aborcja będzie legalna ( a nawet zalecana), Biedroń zostanie ministrem edukacji, a Kidawa - Błońska będzie osobiście dokonywać eutanazji. W ogórkach działkowych Kopacz będzie kopać każdemu chętnemu do jednego metra w głąb. Lis i Wołek zajmą się informacją, a o dobry nastrój zadba Wojewódzki i ten drugi od sushi.
 
A jak będzie wyglądać życie w Polsce Wschodniej? Równie normalnie. Połączy się urzędy prezydenta i premiera (na wzór amerykański) i tamtejszym Obamą zostanie, oczywista oczywistość, Kaczyński. Macierewicz obejmie urząd Ministerstwa Miłości i Prawdy, Fotyga będzie szefować Ministerstwu Ekspansji, a Suski Ministerstwu Wojny. Powoła się Wielkiego Inkwizytora - w tej roli widzę Sobecką lub Pawłowicz. Przywrócona zostanie kara chłosty i publiczne egzekucje - etat honorowego kata przypadnie Karskiemu. Błaszczak - jako minister Rzetelnej Informacji - ograniczy twitter do jednego wpisu i czternastu znaków. Lwów znów będzie polski, a na serwisy telewizyjne będą obsługiwane przez braci Karnowskich i siostrę Sakiewicz. Sportem narodowym zostanie rzucanie kamieniem w zdrajców i plucie w twarz.
 
Uważam, że to jedyne sensowne wyjście z obecnej sytuacji. Prawie wszyscy będą szczęśliwi. Piszę "prawie", bo jednak część z nas nie chciałaby się znaleźć ani w Polsce Zachodniej, ani w Polsce Wschodniej. Przyznam, że nie za bardzo mam pomysł, jak rozwiązać ów dylemat. Może dałoby się jeszcze wykroić mały kawałek z terytorium obecnej RP i tam stworzyć mały rezerwat dla takich, jak ja? Wierzę zresztą, że byłaby nas spora garstka. Wolin? Uznam? Niech nam dadzą cokolwiek - byle od państwa Tuska i państwa Kaczyńskiego oddzielała nas naturalna granica. Tak, żeby ci, co dziś zagrzewają PiS i PO do coraz ostrzejszej wojny, topili się w otaczających naszą wyspę wodach - wtedy, gdy będą uciekać ze swoich rajów do naszego Hong-Kongu.

KOMENTARZE

 • @
  ...właśnie to robicie odkąd powstał pjn ...mieszacie, dzielicie ...cóż wy możecie zrobić z tym waszym śmiesznym elektoratem ..ten mały kawałek jest juz dla ciebie i ferajny wydzielony ...mają tam fajne koszule z długimi rękawami wiązanymi do tyłu ...ta wyspa to Tworki...
 • *
  He, he, ten teraz będzie dzielił Polskę? To już nie wystarczy nam Polakom RAŚ i "separatystyczni" Kaszubi?

  Ale jak panie Migalski podzieli pan tę Polskę, według równoleżnika czy według południka?! A może wymyśli pan jakieś inne parytety?

  pan niech najpierw zajmie się Polakami, zacznie ich bronić. Czy pan wie, ilu Polaków siedzi w Polsce w więzieniach z powodu ich poglądów? Tym niech się pan zajmie, to jest pana misja, jako Polaka i polskiego europarlamentarzysty, niech pan się przestanie zajmować głupotami i Białorusinami oraz anarchistkami z Rosji oraz oszustką z Ukrainy, która udaje Ukrainkę. :)
 • Kłamstwo i ...
  "Co więcej, obaj ci politycy mają poparcie około 70-75 % społeczeństwa."

  50 % Polaków nie burze już wcale udziału w waszym cyrku i wszystko wskazuje na to, że liczba ta będzie rosła.

  Reszty artykułu na poziomie doktora nie podejmuję się komentować, aby nie doznać porażki ...

  Kto was produkuje i wysyła w świat ???
 • @Wrocławski Komitet 11:00:25
  Obaj ci politycy nie mają większego poparcia niż 35%, a więc są w przytłaczającej mniejszości.
  Może czas zacząć meliorację Żuław???

  Pozdrawiam.
 • Ty, mądralo, nie odróżniasz twierdzenia, że zamordowano, od twierdzenia, że to X zamodował
  idź się bujać.
 • @
  Zapomniał Pan dopisać, że to wyłącznie wytwór Pańskiej wyobraźni, z takim tytułem to zobowiązuje.
 • Autor
  Debil, jesteś debil doktorku.....tyle że grubo opłacany przez UE. Co i tak nie zmienia faktu....że jesteś debil.
 • @Paweł Tonderski 10:47:24
  BRAWO! Juz kiedys napisałem prośbę, aby autor zajął się RASiem i jego terrorystyczną działalnością.
 • @lancelot 13:21:08
  Nie sposób obok tak wysublimowanego w słowach komenta przejść obojętnie. Uśmiałem się, ale nie w pełni się zgadzam z jego autorem. Są pewne granice. Nawet czerwonej szmacie łżącej w żywe oczy o polskich prokuratorach czy tam lekarzach pracujących ramię w ramię z ich rosyjskimi braćmi przy sekcji zwłok ofiar "(?) SMOLEŃSKIEJ" nie zarzuca się kłamstwa tylko "mijaniu się z prawdą". Trzeba być kretynem, aby coś takiego nazwać mijaniem się z prawdą, nie?
  Mijam się z prawdą gdy mówię żónie że wypiłem z kolegami jedno piwo, a nie gdy ministra opowiada kłamstwa o przekopywaniu ziemi smoleńskiej...
  Ale popłynąłem...
  LANCELOT- pozdrawiam.
 • Takich właśnie mamy eurodeputowanych.
  Proponuje nam Pan obóz harcerski w Dachau albo obóz pionierski w Katyniu.
  Panie Migalski Polska jest już podzielona ... dziwne że Pan tego nie zauważył.
  Jak podzielimy Polskę według Pana intencji to zamiast obecnej Korei Północnej będziemy mieli dwie Koree Północne jedna pod zarządem Niemiec druga pod zarządem Rosji czyli z jednej dojarni zrobimy dwie mniejsze.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031